Pergo LifePergo Life
Pergo LifePergo Life

Jakie zalety mają pergole tarasowe?

16 marca 2023
  • Udostępnij

Pergole tarasowe są idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących przebywać na świeżym powietrzu, ponieważ nawet nie opuszczając domu, można oddać się odpoczynkowi na zewnątrz bez względu na czynniki atmosferyczne. Poniżej przedstawiamy największe zalety pergoli tarasowych.

Wydzielenie strefy relaksu poprzez powiększenie salonu

W większości przypadków pergola tarasowa zamontowana jest przy ścianie budynku w miejscu okien salonowych. Jest to sposób na przedłużenie pomieszczenia, które otwiera wiele nowych możliwości, zwłaszcza w okresie letnim. Pergola pozwala na zagospodarowanie dodatkowego miejsca i ustawienie mebli wypoczynkowych. Dzięki temu powstanie miejsce na przykład do spotkań ze znajomymi lub na położenie się na świeżym powietrzu z książką. Rodziny z dziećmi mogą wydzielić tam również kącik do zabaw dla najmłodszych. Zastosowanie dekoracji takich jak rośliny lub świetlne girlandy nadadzą temu miejscu jeszcze więcej uroku, także po zmroku.

Ochrona przed opadami i słońcem

Pogoda często potrafi zepsuć odpoczynek na świeżym powietrzu. Zaletą pergoli tarasowej jest to, że nawet podczas deszczu lub silnego nasłonecznienia osoby przebywające na tarasie mogą oddać się niczym niezmąconemu odpoczynkowi. Jest to bardzo duże ułatwienie w przypadku długo planowanych przyjęć, których nie można przełożyć z powodu deszczu. Z kolei podczas upałów pergola zapewnia przyjemny cień. Nie trzeba jej składać i rozkładać niezależnie od pory roku, przez co jest wieloletnim elementem tarasu.

Uniwersalna dekoracja tarasu

Pergole tarasowe dostępne są w wielu wariantach: można zdecydować się na pergole lamelowe, segmentowe lub z luźnym poszyciem. Każda z tych opcji zakłada wybór koloru oraz wymiarów pergoli. To wszystko składa się na możliwość dopasowania do stylu i sylwetki domu oraz gustu właścicieli.

montaż moskitiery w oknie
Poprzedni

Jak prawidłowo zmierzyć moskitierę by pasowała do okna?

roleta plisowana
Następny

Charakterystyka plis okiennych