Pergo LifePergo Life
Pergo LifePergo Life

Jak prawidłowo zmierzyć moskitierę by pasowała do okna?

16 stycznia 2023
  • Udostępnij

Moskitiera jest idealnym rozwiązaniem podczas letnich dni i nocy, ponieważ skutecznie zabezpiecza wnętrze domu przed wlatującymi owadami. Aby spełniała swoją funkcję, powinna być dopasowana do okna w taki sposób, by nie zostały żadne szczeliny, którymi insekty mogłyby dostać się do środka. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób zmierzyć okno, by moskitiera pasowała idealnie.

W jaki sposób zmierzyć okno pod dobór moskitiery?

Do pomiarów okna potrzeba będzie miara. Mierzenie warto wykonywać w dwie osoby, pozwoli to na przyłożenie miary w optymalny sposób i sprawdzanie odległości bez przesunięć.

Okno należy mierzyć, gdy jest otwarte na oścież. Mierzy się tylko otwór, wzdłuż i wszerz ramy. Pomiary należy wykonać na górze i na dole okna. Warto zadbać o precyzję, ponieważ nawet niewielkie niezgodności mogą mieć wpływ na dopasowanie moskitiery.

Kolejnym krokiem jest dokonanie pomiarów szerokości moskitiery, czyli odległości od dolnej części pionowej uszczelki do profilu okna. Wymiary te mogą być różne, w zależności od tego, z czego zbudowane są ramy.

Warto pamiętać, że zainstalowane nawiewniki będą uniemożliwiały zamontowanie moskitiery.

Rodzaje moskitiery

Istnieją różne rodzaje moskitiery, co należy wziąć pod uwagę podczas przeprowadzania pomiarów:

  • ramkowe — idealne do okien uchylnych. Montuje się je bezinwazyjnie do ramy okiennej za pomocą uchwytów obrotowych.
  • drzwiowe — sprawdzą się zwłaszcza w oknach balkonowych. Montuje się je do ościeżnicy za pomocą zawiasów samodomykających, a magnesy przytrzymują je zamknięte.
  • przesuwne — zaprojektowane do przeszklonych wnęk takich jak balkony, tarasy i ogrody zimowe. Posiadają prowadnicę dolną i górną montowaną za pomocą wkrętów.
  • rolowane — występują w wersji pionowej i poziomej, posiadają prowadnice boczne i mechanizm sprężynowy pozwalający rozwijać i zwijać siatkę.
taras z pergola
Poprzedni

Jaką wybrać pergolę tarasową? (Materiałowa, lamelowa z dodatkowymi przesłonami bocznymi?)

pergola- osłona zewnętrzna
Następny

Jakie zalety mają pergole tarasowe?