Pergo LifePergo Life
Pergo LifePergo Life

Jaką wybrać pergolę tarasową? (Materiałowa, lamelowa z dodatkowymi przesłonami bocznymi?)

14 listopada 2022
  • Udostępnij

Pergole tarasowe są obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na zaaranżowanie tarasu w domu z ogrodem. Dzięki doborowi odpowiedniego zadaszenia można przyjemnie i komfortowo spędzać czas na zewnątrz, niezależnie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz. Dzięki pergoli tarasowej można osłonić taras od palącego słońca, deszczu czy wiatru. Jej konstrukcja jest trwała, a jednocześnie lekka i estetyczna, dzięki czemu nie zaburzy wyglądu całej posesji.

Jaka pergola sprawdzi się najlepiej?

To, jaka pergola tarasowa sprawdzi się najlepiej, jest zależne przede wszystkim od potrzeb i preferencji domowników. Jako że pergole pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną, ich wybór należy dobrze przemyśleć. Na początku warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Powinien być on wytrzymały i odporny na promieniowanie słoneczne, opady, wiatr oraz zmiany temperatur.

Do najczęściej wybieranych pergoli ogrodowych należą pergole materiałowe oraz lamelowe z dodatkowymi przesłonami bocznymi. Oba te modele charakteryzują się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne, deszcz czy wiatr. Pergole lamelowe dzięki dodatkowym przesłonom bocznym uznawane są za zadaszenie niemal całoroczne. Zarówno pergole materiałowe, jak i lamelowe mogą mieć zamontowany automat, pozwalający na ich zsuwanie i rozsuwanie za pomocą pilota.

Pergola tarasowa materiałowa sprawdzi się świetnie w przypadku domów o klasycznej bryle, a także tych utrzymanych w klimacie rustykalnym czy eko. Obecnie dostępne są także modele, które idealnie wpiszą się w klimat domów w stylu nowoczesnym. Pergole tarasowe lamelowe najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych, modernistycznych budynkach w stylu skandynawskim, minimalistycznym lub industrialnym.

roleta rzymska
Poprzedni

Jak wyczyścić roletę rzymską?

montaż moskitiery w oknie
Następny

Jak prawidłowo zmierzyć moskitierę by pasowała do okna?