Pergo LifePergo Life
Pergo LifePergo Life

Jakie osłony wybrać do przeszklonych ścian?

11 lipca 2022
  • Udostępnij

Obecnie najwięcej osób decyduje się na nowoczesny wystrój wnętrz, niezależnie od tego, czy mowa o biurze, czy budynku mieszkalnym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są przeszklone ściany, które pozwalają na rozdzielenie poszczególnych pomieszczeń bez optycznego zmniejszania przestrzeni. W przypadku budynków mieszkalnych i domów jednorodzinnych coraz więcej osób decyduje się na przeszklenie ściany sąsiadującej z ogrodem, dzięki czemu do wnętrza domu wpada więcej światła dziennego.

Jakie osłony najlepiej sprawdzą się w przypadku szklanych ścian?

Szklane ściany są bardzo ciekawym i estetycznym rozwiązaniem, mają jednak swoje wady. Decydując się na to rozwiązanie, trzeba liczyć się z tym, że każda przechodząca osoba będzie mogła przyglądać się przez szybę na wnętrze i osoby w nim przebywające. Nie jest to zbyt komfortowe w biurze, nie mówiąc już o prywatnym domu. Duże przeszklenia mogą powodować również mocne nagrzewanie się pomieszczeń podczas upałów, co powoduje spory dyskomfort i wzmożoną pracę klimatyzacji.

Najlepszym sposobem na usunięcie wyżej wspomnianych wad przeszklonych ścian jest zamontowanie odpowiednich osłon. Obecnie dostępne są różne modele rolet i żaluzji wewnętrznych lub zewnętrznych, które świetnie sprawdzą się w przypadku dużych przeszkleń. Pierwszą propozycją są rolety screen, montowane po zewnętrznej stronie przeszklenia. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku nowoczesnych domów z dużą ilością przeszkleń. Dzięki odpowiedniemu materiałowi rolety te bardzo skutecznie chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem się.

Jakie osłony wewnętrzne sprawdzą się w przypadku przeszklonych ścian w domu i biurze?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem od lat spotykanym w biurach, a dopiero od niedawna w domach są żaluzje pionowe. Ten rodzaj osłony jest bardzo elegancki, pozwala na osłonięcie dużej przestrzeni. Charakteryzuje ją bardzo łatwa obsługa oraz różnorodność tkanin, dzięki czemu można dopasować je do praktycznie każdego wnętrza. Alternatywą dla żaluzji pionowych są żaluzje panelowe, które również idealnie sprawdzą się w roli osłony przeszklonej ściany. Ten rodzaj żaluzji prezentuje się bardzo nowocześnie, wykonywane są one zarówno ze standardowych tkanin, jak i innych, rzadziej spotykanych materiałów.

Bardzo popularną osłoną dużych połaci okien są klasyczne rolety wolnowiszące. Sprawdzą się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i biurze. Są stosunkowo tanim i trwałym rozwiązaniem, dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Prosta obsługa oraz możliwość montażu na suficie, ścianie lub we wnęce okiennej również ma wpływ na popularność tego rodzaju osłon okiennych.

roleta dzień noc
Poprzedni

Jaką wybrać roletę dzień-noc – w kasecie czy bez?

roleta rzymska
Następny

Jak wyczyścić roletę rzymską?