Pergo LifePergo Life
Pergo LifePergo Life

Gdzie sprawdzą się rolety screen?

15 marca 2022
  • Udostępnij

Rolety screen montowane są na zewnątrz budynku. Sprawdzą się świetnie w budowlach z dużą ilością okien, pergolą lub ogrodem zimowym. Ich głównym zadaniem jest przesłonięcie okien i ochrona wnętrz przed nadmiernym przegrzewaniem. Dzięki nim możliwe jest także zasłonięcie wnętrza przed wzrokiem innych osób oraz ochrona przed owadami. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w prywatnych domach, ale także w nowoczesnych hotelach czy biurowcach.

Czym charakteryzują się rolety screen i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dużą zaletą tego rodzaju rolet jest bardzo bogaty wybór materiałów, dzięki czemu możliwe jest ich idealne wkomponowanie w styl budynku. Cała konstrukcja wykonana jest z aluminium, co gwarantuje trwałość oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Rolety screen dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie prowadnic bocznych czy mechanizmu zamka błyskawicznego.

Dużym udogodnieniem jest możliwość wyposażenia tego rodzaju rolet w silnik elektryczny, sterowany za pomocą pilota lub przełącznika. Jako że budynki ze sporą ilością przeszkleń często mają niestandardowe wymiary okien, sporą zaletą jest możliwość wykonania rolet na wymiar. Dzięki temu całość świetnie spełnia swoją funkcję, jednocześnie prezentując się nowocześnie i estetycznie. Duża gama materiałów do wyboru pozwala również na kontrolę stopnia prześwitu.

Rolety screen charakteryzują się szybkim montażem, zamontowane w przeszkleniach są znaczącym wsparciem dla klimatyzacji w ochładzaniu pomieszczeń podczas ciepłych, słonecznych dni. Dobór odpowiedniego materiału pozwala na zablokowanie rażących promieni słonecznych, bez zbytniego zaciemniania całego pomieszczenia. Materiały stosowane do produkcji tych rolet są odporne na promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie blakną i nie niszczą się zbyt szybko.

Ten rodzaj rolet sprawdzi się wszędzie tam, gdzie znajduje się spora ilość przeszkleń. Pozwalają w prosty i estetyczny sposób ochronić wnętrze przed przegrzewaniem i rażącymi promieniami słonecznymi. Dobór odpowiedniego osprzętu pozwala na jeszcze łatwiejszą i bardziej intuicyjną obsługę, co sprawdza się zwłaszcza w biurowcach czy hotelach.

Poprzedni

Moskitiery

markiza przeciwsłoneczna
Następny

Jak dobrać odpowiednią markizę?